Конспект заняття №7
Тема: “Емоції на прикладі героїв казок”
Мета:
- розвивати діалогічну та монологічну мову дітей?
– виховувати комунікативні якості?
- розвивати міміку і пластичні здібності дітей?
- розвивати творче мислення дітей, уяву, фантазію.
Хід заняття:
Керівник:
- Давайте дітки пригадаємо казку “Півник та двоє мише-нят”. З чого почалася казочка?
Діти розповідають, що Півник встав рано, підмітав на подвір'ї та знайшов колосок.
Давайте уявимо собі ситуацію, в якій опинився Півник. Я покажу вам три варіанти розвитку подій, а ви уважно по-слухаєте і повторите за мною.
- Ой погляньте, я знайшов колосок, яка радість. Піду його обмолочу, намелю борошна, замішу тісто та напечу пи-ріжків! Запрошу друзів і ми влаштуємо свято!
- Що це? Колосок? Цікаво, хто міг його загубити? Мож-ливо мишка несла в свою нірку колосок і загубила? Ну той що! Я колосок нікому не віддам. Це мій колосок. Тому, що я його знайшов. Щоб мені з ним зробити?
- Ой, хтось згубив колосок! Напевно засмутився. Треба знайти господаря колоска. Можливо він сидить і плаче. Побіжу і відшукаю того, хто загубив колоска.
Розучування української народної пісні “Два півники”.
Розподіл ролей.
Повторення віршика “Кіт і Миші” з інсценуванням.
Слухання творів: “Слон танцює” муз. А. Зноско-Боровського та “Мишенята” муз. А. Жилінського. Пантомімічна вправа: зобразити рухами танцюючого слона та маленьких мишенят.
Домашнє завдання: Роздати дітям віршик, який потрібно вивчити до наступного за-няття. Розказувати вірш в двох різних настроях: весело і сумно.
“Смачний борщ.” Н. Забіла
Ще й який смачненький.
Використаний матеріал: наголівники (кіт, мишенята, 2 півники, 2 курочки, цап, козенятко, коза)? паперовий колосок.
- розвивати інтонаційну виразність мови.
Всі калюжі обійдемо!
( Діти групою йдуть, високо піднімаючи ноги, переступаючи уявні калюжі.)
Хочуть в танці закружлять.
(Діти рухами показують кожну стрічку вірша.)
- А зараз давайте спробуємо зробити гарну осінню квітку.
(Діти з жовтими султанчиками утворюють середину квітки, присівши і під-нявши руки в гору, а діти з червоними - пелюстки.)
-А тепер кожен буде квіточкою, яка вранці прокидається, вдень - випрямляється і тягнеться до сонечка, а ввечері опу-скає голівку і засинає. Давайте відтворимо рухи квіточки під музику Т. Ломової
Музична вправа “Квітка”
Читання віршика “Смачний борщ” в різних характерах.
Повторення пісні “Два півника” з інсценівкою.
Повторне читання тексту музично-театралізованої гри „Білосніжка і семеро гномів”. Переказування твору дітьми.
Працювати над ролями муз-театралізованого дійства: їх характерами, інтонаціями, динамікою.
Використаний матеріал: наголівники до пісні “Два півники”, султанчики жо-втого та червоного кольорів, парасолька.
Конспект заняття №9
Тема: “Вчимо наш ротик говорити правильно”
- розвивати пантомімічні навички і творчу уяву?
- вчити дітей інтонаційно і виразно промовляти задані фрази?
- розвивати фантазію і уяву.
-Щоб наш ротик працював,
Звуки гарно промовляв,
Чистомовки будем вчити,
Щоб швидко й чітко говорити.
- Хитра Мотря мила мокру моркву. (О. Рута)
- Наварили смакоти - будем їсти я і ти. А со-рр-оки і во-рр-они будуть їсти мака-рр-они! (Б. Чепурко)
- Тупу-тупу тупенята!
Малесенькі ноженята!
Тупу-тупу, ніжки,
Від столу до ліжка!
Тупу-тупу-тупусі
До милої бабусі,
Тупу-тупу-тупачка,
Дасть бабуся молочка! (К. Перелісна)
Працювати над музично-театралізованою грою „Білосніжка і семеро гномів” з використанням музики, танцювальних імпровізацій тощо.
Пантоміма “Мухи.”
Дітям пропонується уважно послухати вірш, потім керівник читає, а діти не кажучи ні слова, “показують” вірш мімікою та жестами.
На столі у вісім пар
Танцювали мухи
Дзвінко музика звучить
Гарно цокотухам
Веселяться від душі
Та одна, як закричить:
“Ой паук” - і мухи всі
знепритомніли умить. Ах!
Розучити з музичним супроводом, як пісню.
Працювати над ролями Мажора, Мінора, Скрипічного та Басового ключів з музично-театралізованого дійства.
Конспект заняття №10
Тема: “Вчимо наш ротик говорити правильно”.
- спонукати дітей до інсценування знайомих творів?
- розвивати інтонаційну виразність мови?
- розвивати пантомімічні здібності.
Хід заняття.
– Давайте з вами пригадаємо пантомімічну вправу “Мухи”.
(Спочатку діти виконують вправу під спів дорослого, а по-тім співаючи разом з ним)
- Як ви думаєте, діти, навіщо нам потрібен телефон?
Діти відповідають.
Вправа “Телефонна розмова.”
- Уявіть собі, що корівка вирішила подзвонити своїй по-друзі і розповісти про те, як вона вчора ввечері ходила на гостину до родичів.
(Діти діляться на пари, уточнюється настрій корів, в руки береться уявний або іграшковий телефон. Пари грають по черзі. Уточнення - корови тільки мукають.)
Вправа “Скажи про осінь по різному.”
- А зараз ми пригадаємо, як по-різному можна сказати про чудову пору року - осінь. А допоможуть нам в цьому наші “сонечка” (піктограми). Кожен обере собі сонечко і скаже про те, що настала осінь з інтонацією свого сонечка.
Фрази:
- Ура! Настала осінь!
- Це ж треба! Знову осінь!
- Осінь - це так сумно.
- Осінь. Ось чому так спати хочеться.
- Це ж треба, справді осінь.
- Осінь настала! Як гарно навкруги!
- Осінь настала, а за нею зима. Не хочу-у-у!
- А тепер давайте заспіваємо знайомі вам пісні про осінь “Осінній дощик” слова і музика Ади Грицай та “Осіння пі-сня” слова і музика Н. Рибальської. Пісню про дощик ми спробуємо заспівати дуже весело і радісно, а пісню про осінь - сумно.
Діти співають.
Використаний матеріал: піктограми (“Сонечка”), іграшкові телефони.
Страницы: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14