Конспект заняття № 3
Тема: “Гнів”.
Мета:
– познайомити дітей з емоцією гніву;
– вправлятися в розрізненні емоцій за схематичними зображеннями;
– виховувати в дітей емпатію;
– вчити дітей передавати емоційний стан гніву використовуючи різні виразні засоби.
Хід заняття:
Керівник:
У будиночку чути шум, тупотіння ногами, бурчання.
- Що це за шум? (З'являється сердитий гном).
- Ой, та це ж Буркунчик. Знову він сердиться. Чому це ти, Буркунчику, сердишся цього разу? (Не любить неохайних дітей, таких як у творі К.І.Чуковського „Мийдодір”).
Читання уривків з твору, де автор описує гнів Умивальника і Крокодила.
- Чому розсердився Умивальник і Крокодил?
- Як описав автор гнів Умивальника? Крокодила?
Розглянути ілюстрації до твору „Мийдодір”. Дітям пропонується розповісти, як художник передав гнів героїв.
Розглядання піктограми гніву.
Пригадати казку „Три ведмеді” Л.М.Толстого.
Драматизація уривку з казки. Діти розігрують епізод, де описується, як сердяться ведмеді, дізнавшись про те, хто користувався їх речами. Звернути увагу дітей на те, як по - різному виражають гнів ведмідь, ведмедиця і ведмежатко.
Розповіді дітей про ситуації, коли вони сердилися, гнівалися, злилися.
Вправа „Дзеркало”.
Дітям пропонується зобразити перед дзеркалом свій гнів.
Малювання гніву. Запропонувати дітям кольоровою плямою зобразити свій гнів. Розглянути з дітьми малюнки. Звернути увагу на кольорове відображення гніву, відмітити схожість і відмінність в зображеннях гніву.
Вправа на розвиток мислення
„Буває ж таке!”
Дітям пропонується розіграти казку „Троє поросят”, змінивши характери персонажів на протилежні. В новій казці вовк стає слабким, кволим, немічним, а поросята - сміливими, рішучими, енергійними.
В залежності від зміни характерів змінюються казки і взаємовідносини героїв. (Дітям дозволяється вільне імпровізування у розігруванні нового сюжету. З допомогою музичного керівника пропонується скласти невеличкі пісенні імпровізації для змінених героїв казки).
Прощання з гномиком.
Вправа „Сонячне проміннячко”.
Конспект заняття № 4
Тема: “Страх”
– познайомити дітей з емоцією страху;
– вчити дітей передавати емоційний стан страху використовуючи різні виразні засоби.
Сьогодні ми завітаємо до наступного гнома. Щось у цього гномика дуже тихо в будиночку. Давайте прислухаємося. (Тихо). Давайте погукаємо. (Тихо). Що ж це таке? Може, його немає вдома? Давайте пошукаємо. (Знаходять). Ось він! Боюнчику, чому це ти не відзивався? (Злякався).
Обговорення з дітьми приказки: „У страху очі великі”.
Відмітити прямий і прихований зміст приказки.
- Лякалися ви коли - небудь так, що причина страху вам здавалась значно страшнішою, ніж була насправді? (Відповіді дітей)
- Саме про такий страх йдеться в оповіданні М.Носова „Живий капелюх”. (Читання)
- Чому страх виявився сильнішим за дітей?
Читання уривків з казки С.Михалкова „Троє поросят” (епізоди, в яких описується, як поросята тікають від вовка і трясуться від страху).
- Чому Наф - Наф не боявся страшного вовка?
Завдання дітям: „Намалюйте свій страх”. Діти розповідають про те, що намалювали, а потім розривають малюнки на дрібнесенькі шматочки.
- Щоб страх не був більшим за тебе, треба на мить зупинитись, заспокоїтися і поміркувати. Адже сміливий не той, хто нічого не боїться, а той, хто може перемогти свій страх.
Колись у давнину діти підбадьорювали себе примовкою. „Козакові до лиця примовочка оця: “Хоч що там побачу, - не боюся, не плачу.”
Хай і наш Боюнчик запам'ятає цю примовку і більше нічого не боїться.
Прощання.
(Гра „Рукостискання в колі”).
Конспект заняття № 5
Тема: “Здивування”
– познайомити дітей з емоцією здивування;
– вчити розрізняти емоції за схематичним зображенням;
– вчити дітей передавати емоційний стан здивування, використовуючи різні виразні засоби.
Познайомтеся ще з одним гномиком. Його звуть Дивунчик. Він весь час всьому дивується, і казочки любить читати про різні чудеса.
(Пригадати з дітьми казки, де зустрічаються різні чудеса: „Летючий корабель”, „Івасик - Телесик”, „Царівна жаба”, „Яйце - райце” та інші).
- Про які чудеса тут розповідається?
- Чому всі ці чудеса дивують і притягують людей?
Гном пропонує дітям подивитися в дзеркало, уявити собі, що там відобразилося щось казкове, і здивуватися. Звернути увагу дітей на те, що кожна людина дивується по - своєму, але, не дивлячись на різницю, у вираженні подиву завжди є щось схоже.
- Що спільного в тому, як ви зображували здивування?
Відповіді дітей.
Розглянути піктограму здивування.
Гра „Фантазії”.
Гном пропонує дітям продовжити початок незвичайних пригод.
- До нас прийшов слон...
- Ми прокинулись на іншій планеті...
- Враз зникли всі дорослі...
- Чарівник вночі змінив усі вивіски на магазинах...
Етюди на вираження подиву: „Подив”.
Хлопчик бачив, як фокусник посадив у порожню валізу кішку і закрив її, а коли відкрив валізу, кішки там не було, а звідти вистрибнув собака!
„Карнавал тварин”
Педагог пропонує дітям взяти шапочки зайця, лисички, ведмедя. Потім дитина повинна вирішити, якою буде вдача у обраної нею тварини (ведмідь - добрий чи злий, заєць - хвалько чи боягуз, лисиця - хитра чи бешкетливу).
Потім діти вигадують танцювальну імпровізацію, узгоджуючи свої дії з задуманим образом. Інші діти намагаються вгадати характер персонажу.
Цю вправу можна використовувати і для розвитку пам'яті. По закінченню заняття діти пригадують, яких тварин зображували. підказкою можуть бути музичні фрагменти таночків даних персонажів.
Гра „Придумай подарунок”.
Конспект заняття №6
Тема: “Людські емоції та їх поєднання.”
- знайомити дітей з піктограмами?
- розвивати інтонаційну виразність мови?
- розвивати уяву, фантазію, пантомімічні навички?
- спонукати дітей до активної участі в театралізованій грі.
Запропонувати дітям вигадати фразу для людини, зображення якої дитина обрала, і промовити її з відповідною інтонацією.
- Діти, якщо вам весело, як ви посміхаєтесь? Якщо ви розсер-дились, як ви нахмурюєте брови? Коли вас щось здивувало, як у вас піднімаються брови і розширюються очі?
Запропонувати дітям вигадати і програти різні ситуації , пов'язані зі зміною настрою, а відповідно і міміки.
Вправа “Пори року”
Керівник підкликає до себе дітей і уточнює:
- Яка зараз пора року ?
Діти:
- Осінь.
- Назвіть, будь ласка, всі пори року, які знаєте.
- Літо, Весна, Зима
- Спробуйте своєю мімікою (жестами) відобразити всі пори року. Наприклад: Осінь - сумна пора року, дощова, холодна і разом з тим чудова. (Нахмурені брови, сумний погляд, зі-тхання ...) А пригадайте, які смачні яблука дозрівають в садах восени, які вони на смак. (Діти прицмокують, охають ...)
Перед показом мімікою та жестами характеру осені дати дітям прослу-хати в грамзапису твори з “Пори року” А. Вівальді або П.І. Чайковського.
Слухання вірша “Кіт і Мишки” Інни Кульської з послідуючим розподілом ролей і початком інсценування.
Ходить котик по кімнаті
В нього лапочки на ваті.
Позіха байдуже:
- Щось я сонний дуже!
А під ліжком нірка, нірка,
З неї мишка зирка, зирка.
Зирк туди, зирк сюди,
Де котячі сліди?
Виліз котик на подушку,
Водить лапкою по вушку
Випинає спинку:
- Ляжу на часинку!
А до шафи нишком, нишком
Є дорога мишкам, мишкам
Все, як слід, ось обід,
Спи та спи - ледар кіт!
Що ви, миші? Тихо, тихо!
Ось вам буде лихо, лихо!
Кіт не спить, а слуха,
Наставляє вуха!
Скочив котик саме впору!
Швидше миші в нору, в нору,
Ця - туди, та - сюди,
Утікай від біди!
Слухання творів: “Слон танцює” муз. А. Зноско-Боровського, “Мишенята” муз. А. Жилінського.
Запропонувати дітям потанцювати так, як потанцював би слон під цю му-зику і порухатись так, як би рухались мишенята.
Ознайомити дітей з сценарієм музично-театралізованого дійства “Осінній бал в королівстві Семинотка”. Розподілити ролі.
Використаний матеріал: піктограми “Сонечко”, наголівники кота і мише-нят.
Страницы: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14