Конспект заняття № 14
Тема: “Світ навколо тебе”.
Мета:
- розвивати фантазію, образне мислення, акторські здібності (вміння діяти в запропонованих обставинах), інтонаційну ви-разність і пластику;
- формувати активну позицію (бажання брати на себе ролі).
Хід заняття:
Керівник:
- Учись любити все навколо себе:
Траву і квіти, кущик, деревце.
Жучка і пташку, і блакитне небо,
І синьооке чисте джерельце.
Усе прийшло на білий світ, щоб жити,
Щоб дарувати радість і красу.
Учися дивуватись і любити
Чистеньку, мов перлин очка росу.
Поглянь на світ - це дивовижна казка!
А квіти - це, мабуть, душа землі.
У кожній з них струмить любов і ласка,
Вони, неначе діточки малі.
Яка земля! Чарівна, пречудова!
Вона нам мати. Ми - її дитя!
Летить на землю весняна обнова,
Бурлить, вирує на землі життя!
(Надія Красоткіна).
- Діти, про що розповідає вірш, який я вам прочитала? ( відповіді дітей).А що таке природа? ( трава, квіти, тварини, небо, ліс...)
- Уявіть собі, що ви маленьке зернятко будь - якої рослини.
( Діти довільно розходяться по залу. Керівник змахує рукою (сіє зе-рна), діти присідають і стискаються в „зернинку”.
Вправа „Зернятко”.
Вправа проводиться під музичний супровід. (За вибором музичного керівника).
- Лежать зернятка в землі, їм тепло, зручно. Пройшов дощик, при-гріло сонечко. Насіння почало набрякати, оболонки зерняток лус-нули і зявились перші пагінці. Вони пробили землю і потягнулися до сонечка. (Діти по - малу встають, погойдуючись, витягуючи руки вгору).
На стебелинках зявилися перші листочки. І ось загойдалися молоді деревця, квіти, травичка...
Що ж виросло в нашому лісі? (Керівник запитує кожну дитину, якою рослиною вона була).
Вправа повторюється 2 - 3 рази.
Робота над музично-театралізованою грою „Аліса в країні казок”
Міні - сценка „Тетянка і мячик”.
Тетянка сердиться на мяч:
- Знову ти пустився вскач!
Знову вирвався із рук,
Ну хіба ж ти добрий друг?
Дує щічки круглий мяч:
Сам образився, хоч плач:
Буду я з тобою дружити
Ти ж навчись мене ловити!
Діти діляться на пари і розігрують сценку по ролям. Кожній парі можуть дати завдання, наприклад, Тетянка промовляє слова дуже сердито або з жалем, а мячик з образою чи сердиться.
Діти з муз. керівником стають в коло.
- Ось мяч. Подивіться, „я тримаю його в руках”.
(Муз. керівник „ передає мяч” дитині, що стоїть поруч).
- Тримай мяч, не упусти. Розкажи, який він? (Великий, круг-лий, мякий).Передавай його далі.
- Ой, наш мячик раптом перетворився в повітряну кульку. Яка кулька в твоїх руках? Кулька прагне полетіти в небо, тримай міцніше за ниточку. Передавай її далі.
Уявні предмети передаються по колу, перетворившись в тарілку з гарячим супом, їжака, сніжку, маленьке кошеня, жменьку піску, жменьку води, тощо. Гра продовжується до тих пір, доки дітям цікаво. Правила гри можна змінювати. Запропонувати дітям са-мостійно називати перетворені предмети.
Гра „Уявіть собі”.
- Сонце потрібно всім! Квітам, метеликам, мурахам, жабенятам. А кому ще потрібне сонечко? (Діти перераховують)Зараз ви вигада-єте, в кого ви перетворились і під музику зобразите того чи те, що загадали, а я спробую відгадати.
Вмикається музика, діти імітують рухи загаданого персонажу. Це можуть бути квіти, комахи, тварини, птахи, тощо. Муз. керівник вгадує, уточнює.
- Сонечко заховалось за хмарку і пішов дощик. Скоріше під па-расольку. Парасолька схожа на великий гриб. А де ж ростуть гриби? (в лісі) тож давайте перенесемося до лісу і пригада-ємо, що ж відбувалося з казковими героями в лісі, коли вони знайшли рукавичку.
Спробувати інсценізувати казку “Рукавичка” від початку до кінця.
Конспект заняття № 15
Тема: “Граючись навчаємось”.
- створювати позитивний емоційний настрій;
- розвивати логіку, творчі здібності;
- виховувати доброзичливе відношення до оточуючих;
- розвивати імітаційні навички;
- вчити дітей поєднувати рухи і мову.
- Діти, а що ви робите, коли вам весело? (Відповіді дітей).
Гра „Продовжи фразу і покажи”.
- Якщо холодно на вулиці, що ви одягнете? (Шубу, шапку, ру-кавички...)
- Якщо вам подарують маленьке кошеня, що ви зробите? (По-гладимо, приласкаємо).
- Якщо ви залишились в лісі один, що ви будете робити? (Го-лосно кричати: „Ау!”)
- Якщо мама відпочиває, як ви будете поводитись? (Ходити навшпиньках, не шуміти).
- Якщо плаче ваш друг, що робити? (Втішити, погладити, за-глянути в очі...)
- Якщо вам на очі трапились сірники? (Відповіді дітей, які ви-хователь узагальнює висновком: сірники дітям не ігра-шки).
Розминка для пальців.
Вихідне положення рук - зжаті в кулаки. Керівник пропонує ді-тям повторювати за нею рухи.
До великого пальчика на гостину діти виставляють вгору
Великі пальці і з'єднують
Їх між собою.
Приходили пальчики у хатину діти почергово виставля-
ють пальці і ті, що нази-
ваються з'єднуються між
собою.
Вказівний і середній,
Безіменний і останній.
А мізинчик - малюк мізинчики стукають
Зобразив веселий стук. Один об одного.
Наші пальчики друзями стали пальці переплітаються
Один одного обійняли. І міцно зжимаються.
- Щоб гарно розмовляти, потрібно чітко вимовляти. Давайте зараз трішки пограємось з нашими язичками.
Артикуляційні вправи.
“Конячка” - присмоктати язик до піднебіння і клацнути.
Ритмічне виконання під вірш:
Цок-цок-цок, біжать конячки,
Дуже весело біжать.
Як малечу покатають,
Будемо їх годувать.
“Гойдалка” - напруженим язиком тягнутися то до носа, то до піднебіння.
Ми на гойдалці гойдались.
Вгору - вниз, вгору - вниз.
Дуже жваво ми гойдались,
Покатались, зупинись!
“Смачне варення” - облизати верхню губу і заховати язик в рот.
Ах, яке смачне варення,
Забруднились губи всі.
Язичком ми поведем,
І варення підберем.
“Дудочка” - Діти співають:
Ду-ду, ду-ду, дудочка,
Ду-ду, ду-ду, ду.
Ось заграла дудочка,
Ту-ру, ту-ру, ру.
А зараз лягайте на ковдру, і будемо вчитися розслаблятися.
От як ми відпочиваєм,
Сном чарівним засинаєм,
Уповільнюються рухи,
І нема більше напруги.
І приємно стало зразу,
Як розслабили ми м'язи.
(Грає спокійна музика, керівник говорить тихо, з довгими паузами).
Відпочили, діти, а тепер вставайте - і пішли чітким рівним кроком по залу.
Ми говоримо сміливо,
Вірно, чітко і красиво.
Ми не поспішаємо, слова ми не ковтаємо.
Руки вгору - вдих, вниз - видих. Заняття закінчено. До поба-чення.
Конспект заняття № 16
Тема: “Подорож до Антарктиди”.
Страницы: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14