Рефераты. Удосконалення естетичного виховання засобам залучення старших дошкільників до музично-театралізованої діяльності

– розвивати імітаційні навички;

– розвивати фантазію

– спонукати дітей до імпровізації.

Хід заняття:

Діти сідають навколо керівника, який дивиться у вікно і схвильовано каже:

- Ой, діти, сонечко ховається, і казка не починається. Давайте попросимо сонечко, щоб не хова-лося. Простягніть руки до нього і промовте:

Сонце, сонце, не ховайся!

Люба казка, починайся!

Керівник показує дітям клубок.

- Котився клубочок згори на долину.

І, гляньте, вкотився до нас у гостину.

В клубочку тім казка для діточок наших

Назара і Ані, Валі і Маші.

„Умій почекати” К. Ушинський.

Жили собі брат і сестра - півник та курочка.

Побіг півник у садок та й почав клювати зеленісіньку смородину, а курочка й каже йому:

- Не їж, півнику! Почекай, поки смородина достигне.

Півник не послухався, клював та й клював і наклювався так, що насилу додому дійшов.

- Ох! - кричить півник. - Лишенько моє! Боляче мені, сестричко, боляче!

Напоїла курочка півника м'ятою, приклала гірчичник, - і пройшло.

Видужав півник і пішов у поле; бігав, стрибав, зогрівся, спітнів і побіг до ручаю пити холодну воду; а курочка йому гукає:

- Не пий, братику, почекай, поки прохолонеш!

Не послухався півник, напився холодної води, - і тут почала його трусити лихома-нка; насилу курочка додому його довела.

Побігла курочка до лікаря, прописав лікар півникові гірких ліків, і довго пролежав півник у ліж-кові.

Поки хворів півник, вже й зима настала. Видужав півник і бачить, що річка льодом укрилася.

Схотілося півникові на ковзанах поковзатись; а курочка й каже йому:

- Ой, почекай, півнику! Дай річці зовсім замерзнути, тепер ще лід дуже тонкий, втопишся.

Не послухався півник сестри: покотився по льоду; лід проломився, а півник - шу-бовсть у воду! Тільки того півника й бачили.

Під час читання розповіді керівник демонструє ілюстрації до неї.

Далі діти виконують наступні вправи:

1. Під музичний супровід імітувати рухи та голос півника та курочки.

2. „Ку - ку - рі -ку” та „ко - ко - ко” вимовляти: радісно, сумно, з подивом, зля-кано, тихо, го-лосно, сердито, м'яко.

3. „Бій двох півників” під музичний супровід, галасуючи як півні, стрибати на од-ній нозі. Руки за спиною. Намагатись плечем виштовхати суперника за коло.

4. Попросити півника від імені курочки бути слухняним: ніжно, голосно, тихо, се-рдито, нака-зуючи, просячи, тощо...

5. Пофантазувати і вигадати інше продовження історії.

Конспект заняття № 20

Тема: “Вчимося говорити правильно”.

Мета: - вчити дітей чітко вимовляти слова чистомовок, змінюючи інтонацію;

– вчити поєднувати рухи та мову;

– розвивати уяву, пантомімічні навички;

– спонукати до активної участі у театралізованій грі.

Хід заняття:

– Щоб гарно розмовляти, потрібно чітко вимовляти.

Діти промовляють чистомовку, по черзі потім всі разом.

Ра-ра-ра - багато у бобра добра.

Ру-ру-ру - шкода бобру

Ро-ро-ро - своє добро

Рі-рі-рі - віддавати дітворі.

Ри-ри-ри - Ось такі бобри!

Са-са-са - у лісі лисенька - краса.

Су-су-су - має довгу косу,

Сі-сі-сі - очі карії розкосі,

Со-со-со - хвостик, ніби колесо.

Си-си-си - стрункі ніжки у ліси.

Театралізована гра „Загадки без слів”.

Діти діляться на дві підгрупи.

Керівник з першою групою дітей сідають на модулі і розглядають ілюстрації до загадок без слів. Діти обирають картинки, які можуть загадати, не промовляючи ні слова. Друга підгрупа в цей час розташовується в іншій частині залу.

Діти першої підгрупи без слів за допомогою міміки та жестів зображують, на-приклад: вітер, море, струмочок, чайник (якщо важко то: кішку, собаку, що гавкає, мишеня, тощо...). Діти другої підгрупи вгадують. Потім загадує друга підгрупа, а відгадує - перша.

Гра „Пограємось - вгадаємо”.

Діти сідають навколо керівника, який загадує і показує пантомімічні загадки.

- Поважно по двору ходив з гострим дзьобом крокодил,

Головою він хитав, дуже голосно бурчав.

У дворі всіма керує. Найсильнішим бути звик!

Нумо, діти, відгадали? Це справжнісінький...Індик.

(Вмикається музика. Діти, зображуючи індика, ходять по всьому залу, високо піднімаючи ноги, прижавши руки до тулуба, вимовляючи звуки - гль-гль-гль, тря-суть головою, гуляючи в цей час язиком в роті).

- Тут почав індик гарчати, і на всіх людей кидатись. Розгубився я і втік, це вже зовсім не індик. Хто ж це, діти?

(Діти під музику зображують собак: гавкають, гарчать, бігають на „чоти-рьох” та „махають хвостом”).

- Хто з хвостиком і з вушками,

в кого лапки з подушками?

Як ступа, ніхто не чує,

Тихо крадучись полює.

І маленькі сірі мишки

Утікають геть від...кішки.

(Під музичний супровід діти зображують кішку: вони пересуваються на „чо-тирьох” плавно, нявкають, муркочуть, „вмиваються” лапкою, шиплять, фирка-ють, „показують кігтики”.

- Ви все правильно вгадали, гарну кішку показали.

А тепер давайте ми в ліс поїдемо по гриби.

(Діти розсаджуються в уявну машину і вимовляючи різноманітні звуки, іміту-ють рух на машині).

- Приїхали! Виходьте!

Подивіться-но, малята, тут лисички, там маслюки.

Нумо всі часу не гайте, в кошик їх мерщій складайте.

(Діти розходяться по залу („по лісу”) і збирають „гриби”(муляжі)).

- Так старанно ми збирали - кошики важкими стали

На галявині присіли, трішечки всі відпочили.

У машину всі сідайте і додому вирушайте.

(Діти сідають в уявну машину і „їдуть” додому).

Конспект заняття № 21

Тема: “Подорож у країну Фантазію”.

Мета: - спонукати дітей до активної участі у театралізованих іграх;

– розвивати фантазію, уяву, пантомімічні навички;

– розвивати здібності працювати з уявними предметами;

– розвивати творчу ініціативу.

Хід заняття:

Керівник: - Діти, сьогодні ми з вами вирушимо у подорож до країни Фанта-зії, де нас чекають багато друзів і цікавих ігор. Давайте сядемо у поїзд і по-їдемо.

“Діти “їдуть” по колу, імітуючи рухи поїзда і промовляючи: “Чух-чух-чух”.)

- Поїзд прибув на зупинку “Іграшкову”. Виходьте і подивіться, яка гарна га-ля-вина. Погляньте, нас хтось зустрічає. (На великих квітах сидять качечка, жа-бка, кошеня, мавпочка). Чомусь іграшки дуже сумні. Давайте ми їх розве-се-лимо і затанцюємо для них таночок.

– Всі ви знаєте „Таночок каченят”. З нього ми і почнемо.

„Таночок каченят”.

- А спробуйте на цю ж мелодію вигадати:

1. Таночок маленьких кошенят.

2. Таночок жабенят.

3. Таночок мавпенят.

Керівник: - Дуже гарні таночки ми затанцювали, але нам треба їхати далі. До побачення!

(Діти “їдуть” далі).

Керівник: - Наступна зупинка “Овочева”. На цій зупинці готують дуже смачні страви. Давайте і ми приготуємо смачний суп.

Гра на імітацію рухів „Як ми варили суп”.

Правою рукою ми чистимо картоплю, шкурку знімаємо з неї помаленьку.

Тримаємо картоплю лівою рукою, картоплю крутимо і старанно миємо.

Ножем проводимо по серединці, розрізаємо картоплинку на дві половинки.

Правою рукою ножика тримаємо і кришимо картоплю на шматочки.

Ну, а тепер вмикаємо плиту, сиплемо в каструлю картоплю з тарілки.

Чисто миємо моркву та цибулю, стряхну водицю з утомлених рук.

Мілко наріжу цибулю і моркву, в жменьку зберу, виходить спритно.

Теплою водичкою жменьку рису помию, висиплю в каструлю рис лівою ру-кою.

Правою рукою візьму ополоника, перемішаю крупу і картоплю.

Кришку візьму я лівою рукою, щільно каструлю я кришкою накрию.

Вариться супчик, булькає й кипить. Пахне так смачно! Каструлька пихкає.

– Ось, супчик готовий. „Пригощайте” один одного! (Вмикається україн-ська народна музика). Діти і дорослі уявними ополониками розливають суп в уявні тарілки і „їдять”.

– Підкріпилися? А тепер кожен вимиє за собою тарілку.

Діти відкривають уявний кран, миють тарілки, ложки, закривають воду, ви-тирають руки.

Керівник: - Вирушаємо далі. Нас чекає ще одна зупинка.

(Діти “їдуть” далі і опиняються перед плакатом, на якому перекреслені губи).

- Погляньте, діти, яка загадкова зупинка. На цій станції не можна говорити, а спі-лкуватись нам все ж таки потрібно.

Мімічна гра „Передавалки”

1. Передай посмішку сусіду (по колу).

2. Передай „сердилку” (сердитий вираз обличчя).

3. Передай оплески (оплески можуть бути різними - об стіл, обома доло-нями, однією долонькою об стіл, об коліна, комбіновані оплески: плеск над столом і два об стіл). Ускладнення - оплески можуть передавати ри-т-мічний малюнок.

4. Передай „переляк”.

5. Передай „страшилку”.

6. Передай „смішинку”.

7. Передай вітання.

8. Передай прощання.

Конспект заняття № 22

Тема: “Театралізована вікторина”.

Мета: - викликати радісний емоційний настрій;

– розвивати пантомімічні навички, уяву, логічне мислення, ініціативу;

– виховувати доброзичливе ставлення один до одного, партнерські якості.

Хід заняття:

На театралізованій вікторині присутні діти всієї групи, батьки, які “Оціню-ють” виступи двох команд.

Страницы: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14



2012 © Все права защищены
При использовании материалов активная ссылка на источник обязательна.