Конспект заняття № 11
Тема: ” Подорож у зоопарк”.
Мета:
- розвивати фантазію і уяву в театралізованій грі;
- закріплювати знання дітей дошкільників про оточуючий світ;
- формувати комунікативні якості дітей і прищеплювати елемента-рні етичні норми поведінки;
- розвивати психофізичні здібності дітей (міміку, жести).
Хід заняття:
Керівник:
- Діти, ви любите подорожувати? Сьогодні я вам пропоную незви-чайну подорож у зоопарк. Поїдемо ми на автобусі, який ми з вами зараз самі збудуємо.
Вправа: ”Автобус”.
Використовуються стільчики, великий конструктор, подушки. Ді-тям пропонується зайняти місця в автобусі. Кількість місць пови-нна бути меншою від кількості дітей. Виникає проблема: хто сяде, а хто повинен стояти?
- Безперечно, хлопчики завжди повинні поступатися місцем дівчат-кам.
Під музичний супровід „автобус” вирушає в дорогу, діти імітують рух автобусу.
- За вікном високо поверхові будинки, зелені парки, золотаві ку-поли церков, приміщення театрів, магазинів. Ось наш автобус галь-мує, ми приїхали в зоопарк.
На столі заздалегідь заготовлені іграшки (або ілюстрації на флане-леграфі). Керівник читає вірш Кліма Чурюмова „Зоопарк”.
Мартин бешкетливий бананом ласує,
А нижче на гілці Папуга сумує.
Пантера у клітці сидить і сміється,
Побачив щось Лев і не ворухнеться.
Рятунок в басейні знаходить Тюлень,
А поруч страждає від спеки Олень.
Дивись, Ведмежа й Тигреня разом грають,
А Пава і Лебідь у парку гуляють.
В воді за парканом лежить Крокодил
І згадує Африку й рідний свій Ніл.
Годують птахів тут і звірів відмінно,
Тому в зоопарку всі добрі тварини.
Після читання і перегляду керівник пропонує дітям обрати ролі і ще раз програти цей вірш.
Вправа „Ми веселі тваринки”.
- Які ще тварини живуть в зоопарку? Я заплющу очі, а ви „перетво-ритесь” в будь-яку тварину, а я спробую вгадати.
Керівник заплющує очі.
- Один, два, три, чотири, пять,
Спробую я відгадать.
Мімікою, пластикою діти зображують обрану тварину. Керівник заохочує, допомагає, уточнює характерні рухи тварин.
Гра по бажанню дітей проводиться декілька раз, міняються обрані персонажі. Керівник добирає характерну музику.
- Раз, два, три, чотири, пять,
Вже не бачимо звірят!
Діти бігають юрбою
Стали всі самі собою!
Наш автобус вирушає--
Він додому поспішає!
Діти сідають на стільчики. Під музичний супровід „поверта-ються” додому.
Прочитати укр. нар . казку “Рукавичка” з муз. супроводом.
Конспект заняття № 12
Тема: “Подорож у зоопарк”
- вчити дітей емоційно відтворювати вітальні інтонації, збагачу-вати мовленнєвий запас дітей;
- вчити дітей промовляти фрази з різною силою голосу;
- розвивати імітаційні навички;
- спонукати до активної участі в театралізованій грі.
П - Погляньте, що я вам сьогодні принесла! Це чарівна корзина. А що ж в ній?
Вправа „Вітаємось як...”
Керівник збирає дітей навколо корзини і пропонує обрати будь-яку іграшку: собаку, левеня, їжака, кошеня... і голосом своєї іграшки привітатись з усіма, допомагаючи кожній дитині підібрати по-трібні слова, інтонацію і виразність для характеристики обраного персонажу.
- Хто в тебе в руках?
-Яким голосом він говорить?
-Як він буде вітатись?
-Давай разом привітаємось.
Керівник залучає всіх дітей в мовленнєву гру, яка переходить в гру з імітацією рухів під музику „Хто як ходить”.
Діти імітують рухи обраних ними тварин .Приблизні питання, що задаються дітям:
-Хто ти? (Ведмідь). Як ходить ведмідь? (Перевальцем). Як реве ве-дмідь?
-Любі тварини, підходьте, я пригощу вас кашею.
Вправа „Каша”.
Керівник ставить уявну миску, а діти зображуючи звірів, „їдять” кашу. (Імітування жувальних рухів).
-Поїли кашу, вона вам сподобалась?
А тепер потрібно вмитися. (Діти імітують ці рухи).
-Скажіть, якою була каша? (Довільні відповіді дітей).
Чистомовка про кашу.
Ша--ша--ша--ша (2)
Дуже добра наша каша.
Діти промовляють слова повільно і по-можливості чітко, з різною силою голосу (тихо--голосніше--голосно). Бажано чистомовку промовляти з кожною дитиною окремо і з усіма дітьми разом.
Ознайомити дітей з текстом музично-театралізованої гри „Аліса в країні казок”. Бесіда про зміст та характери героїв.
Вправа „Давайте погріємось”.
-Тепер ми вирушаємо в ліс на прогулянку. Сонечко ще гріє, погрі-ємо носики (діти піднімають лице вгору і погладжують носика), погріємо щічки (діти погладжують щічки),погріємо лобика (по-гладжують лоб), погріємо шийку (діти погладжують шию).
-Але зненацька зявились комарі! (Діти відмахуються від уявних комарів)
- Комарі порозліталися. Нікого не покусали? А тепер вже час додому!
Повторне читання казки “Рукавичка”, розподіл ролей для подаль-шої інсценізації лялькового театру.
Конспект заняття № 13
- спонукати дітей до активної участі в театралізованих іграх.
В гості до дітей прийшов Дідусь - Лісовичок (вихователь).
Лісовичок:
А які добрі слова знаєте ви? (Відповіді дітей)
Дідусь - Лісовичок закликає дітей підійти до нього і пропонує про-мовити фразу „Наша Оля в лісі зустрілася із лисом” з різними інто-націями: захоплено, злякано, обережно (пошепки), щоб не злякати, стверджено, із запитом.
Гра „Чарівне перетворення”.
- Діти, в моєму мішку є чарівна паличка. Варто мені нею змахнути, і ви перетворитесь в моїх друзів - лісових мешканців, а я буду вгаду-вати. 1, 2, 3, 4, 5-зараз спробую вгадать.
Керівник заздалегідь добирає музику для кожної тварини і дає ді-тям де - який час прослухати її, щобрухи тварини відповідали ха-рактеру музики. Керівник допомагає дітям запитаннями.
Під музику діти імітують рухи тварин. Дідусь - Лісовичок заохочує дітей і відгадує.
- У нашому лісі є чудовий оркестр.
Хтось грає на баяні,
Зайчик наш - на барабані.
А ведмедик на трубі
Грати поспіша тобі.
Якщо будеш допомагати -
Почнемо всі разом грати.
Гра „Уявіть собі”.
Уявіть собі, що у вас в руках музичні інструменти. Ви - оркестр, а я - диригент. Я змахну паличкою, і оркестр „заграє”.
Вмикається народна інструментальна музика, діти імітують гру на музичних
Інструментах .
Час настав мені прощатись і всього найкращого вам побажати.
Ніколи не забувайте про чарівні слова. До побачення.
Читання казки “Рукавичка” в ролях, робота над характерами.
Страницы: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14