Рефераты. Дидактичний проект підготовки молодшого спеціаліста з поглибленою розробкою змісту та технологій вивчення теми: "Віруси. Антивірусні програми"

2.6 Складання перспективно-поурочному плані викладу теми
«Віруси. Антивірусні програми».

Перспективно-поурочний план -- це документ, який містить перелік уроків по конкретній темі, а також організаційні і дидактичні характеристики кожного з них, представлені часом, що відводиться на вивчення тих або інших питань теми, типом уроку, цілями навчання, змістом базового матеріалу, методами навчання.

Таблиця 2. 9 - Перспективно-поурочний план теми «Віруси. Антивірусні програми».

Кількість годин на вивчення теми: 9


уроку

Тема уроку

Тип уроку

Учбова мета

Розвиваюча мета

1

2

3

4

5

Урок № 1

1 година

Віруси:

1. Поняття вірусу, його структура.

2. Класифікація вірусів.

3. Принцип їх дії.

Урок формування нових знань

1. Організаційний момент (2-3хв);

2. Мотивація (5хв);

3. Повідомлення нового матеріалу (35хв);

4. Видача д/з(5хв).

Вивчити види, структуру та принцип дії вірусів.

Виховати відповідальність, дисципліну, самостійність.

Розвинути пам'ять, мислення, цікавість до предмету.

Урок № 2

2 години

Різновиди вірусів:

1. Програмні віруси.

2. Завантажуванні віруси.

3. Макровіруси.

Комбінований урок

1. Організаційний момент (2-3);

2. Мотивація (2хв);

3. Актуалізація (3хв);

4. Повідомлення нового матеріалу

(35хв);

5. Практична робота (45хв);

6. Видача д/з (5хв).

Вивчити характеристику, структуру та принцип дії основних типів вірусів.

Виховати відповідальність, дисципліну, самостійність.

Розвинути пам'ять, просторове мислення.

Урок № 3

2 години

Антивірусні засоби захисту інформації:

1. Призначення антивірусів.

2. Сучасні антивірусні системи.

Комбінований урок

1. Організаційний момент (2-3);

2. Мотивація (2хв);

3. Актуалізація (3хв);

4. Повідомлення нового матеріалу

(35хв);

5. Практична робота (45хв);

6. Видача д/з (5хв).

Вивчити Класифікацію антивірусів, їх призначення та принцип дії.

Виховати відповідальність, дисципліну, самостійність.

Розвинути пам'ять, здатність до самостійного навчання.

Урок № 4

1 година

Методи боротьби із вірусами.

1. Ознаки зараження системи вірусом.

2. Методи ідентифікації вірусів..

3. Видалення вірусів.

Урок формування нових знань

1. Організаційний момент (2-3хв);

2. Мотивація(2хв);

3. Повідомлення нового матеріалу

(35хв);

4. Видача д/з (5хв).

Вивчити методи ідентифікації та видалення вірусу.

Виховати відповідальність, дисципліну, самостійність.

Розвинути здатність до самостійного навчання, цікавість до предмету

Урок № 5

2 години

Операційні системи:

1. Сучасні ОС.

2. Характеристика захисту від вірусної атаки.

Лабораторна робота

1. Організаційний момент(2-3);

2. Мотивація(2хв);

3. Актуалізація(3хв);

4. Повідомлення нового матеріалу

(35хв);

5. Практична робота (45хв);

6. Видача д/з (5хв).

Вивчити сучасні типи ОС та рівень їх захищеності від вірусів.

Виховати відповідальність, дисципліну, самостійність.

Розвинути здатність до самостійного навчання, цікавість до предмету, здатність вибирати необхідну ОС.

Урок № 6

1 година

Контрольне заняття

Контроль сформованих знань

1. Організаційний момент (2-3хв);

2. Вхідний інструктаж (10хв);

3. Контрольна робота (30-35хв);

4. Заключний інструктаж (5-7хв);

Перевірити знання учнів по темі «Віруси. Антивірусні програми».

Розвинути професійні інтереси до професії, пам'ять, просторове мислення.

2.7 Організація та методика уроку обраної теми.

Тема: «Антивірусні засоби захисту інформації»

Мета:

- дидактична: дати визначення поняттю «захист інформації», «комп'ютерний вірус»; розглянути різні класифікації вірусів; вивчити методи захисту від комп'ютерних вірусів; познайомитися з різними антивірусними програмами.;

- розвиваюча: розвивати теоретичне, критичне, творче, аналітичне мислення, бережливе ставлення до комп'ютерної техніки та програмного забезпечення, свідоме ставлення до предмета.

- виховна: виховувати увагу, акуратність, бережливе ставлення до комп'ютерної техніки та програмного забезпечення; вміння раціонально розподіляти час при виконанні самостійних робіт.

Тип уроку: комбінований урок.

Методи навчання:

- словесний (бесіда, електронна лекція, виклад матеріалу).

- наочний (демонстрація навчального матеріалу, опорний конспект);

- самостійна робота (робота з електронною лекцією);

- практична робота.

Дидактичне забезпечення:

- клас IBM PC із локальною мережею;

- програмне забезпечення: електронна лекція, програма AntiViral Toolkit Pro;

- опорний конспект, картки із завданнями;

- дошка, крейда, маркер.

Програмне забезпечення: Windows XP, Office 2003, Internet, Antivirus Kaspersky.

Список рекомендованої літератури:

1. Патрушина С.М. Информатика.: Учеб. пособие, издание второе. - М.: изд. центр “Март”, 2004.

2. Крис Касперски. Записки исследователя компьютерных вирусов. -- Питер, 2006. -- 316 с|.

3. Денисов Т.В.. Антивирусная защита. -- М.: Академия, 2008. -- 340 с.

4. Куприянов А.И., Сахаров А.В., Шевцов В.А. Основы защиты информации. -- М.: Академия, 2006. -- 460 с.

Таблиця 2. 10 - Сценарій комбінованого уроку по темі «Антивірусні засоби захисту інформації».

п/п

Етап уроку

Дії викладача

Дії учнів

10
хв.

Організаційний момент

Вітання учнів, перевірка явки учнів та їх готовності до заняття, повідомлення теми та цілі уроку.

Вітання викладача, інформування викладача о своїй присутності та готовності до заняття, запис теми та цілі заняття.

5
хв.

Мотивація

Повідомлення значимості теми, що вивчається.

Учні слухають викладача.

35
хв.

Повідомлення нового матеріалу

1. Комп'ютерні віруси та їх класифікація.

2.Антивірусні програми.

Конспектують матеріал.

13
хв.

Інструктаж до практичної роботи

Повідомлення теми та цілі, пояснення послідовності виконання роботи.

Учні записують тему, ціль та послідовність роботи.

45 хв.

Виконання практичної роботи

Викладач роздає методички з завданням для кожного учня. Слідкує за виконанням роботи.

Виконують свій варіант завдання, консультуються з викладачем, якщо необхідно.

7 хв.

Підведення підсумків

Перевіряє роботи, виставляє оцінки.

Учні слухають викладача, задають питання.

5 хв.

Видача домашнього завдання

Видає домашнє завдання

Учні слухають викладача, записують домашнє завдання.

Таблиця 2. 11 - Вибір типу уроку і структура ООД.

Питання, які вивчаються

Дії які формуються

Рівень сформованості

Методи формування

ООД

ВД

КД

1.Віруси.

ПС

Конспектування матеріалу та його аналіз, виконання завдань

Пояснення, розповідь, виконання завдань, II тип ООД

Виконання завдань

Індивідуальний опит

2.Класифікація вірусів.

ОО

Конспектування матеріалу та його аналіз

Пояснення, розповідь, I тип ООД

Конспектування, запам'ятовування

Фронтальний опит

3.Антивіруси.

ПА

Виконання розрахунків

Виконання розрахунків, III тип ООД

Виконання розрахунків

Контрольна письмова робота

Страницы: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8



2012 © Все права защищены
При использовании материалов активная ссылка на источник обязательна.